Jak wybielić zęby w domu? Czy paski wybielające zęby są skuteczne?

Wiele osób jest przekonanych, że aby mieć Hollywoodzki uśmiech trzeba iść do dentysty i płacić 500 zł, czy nawet coś koło 1000 zł za jeden zabieg przy użyciu specjalnej lampy. To największy MIT w który każdy wierzy. W dzisiejszym artykule porozmawiamy sobie własnie o tym jak wybielić zęby oraz o najskuteczniejszym obecnie sposobie, dzięki któremu uzyskasz śnieżnobiały uśmiech znacznie taniej i bardzo szybko, bo po zaledwie nawet 5 dni (tak, wiem, teraz może wydawać się to nierealne). Przygotuj się lepiej na zmiany, bo Twoi znajomi będą zszokowani.

Może Cię zdziwię, ale nawet wybielanie zębów u stomatologa to nie taka super sprawa jak mówią dookoła. Wiele osób na forach żali się, że nie dość, że wydali mnóstwo pieniędzy, to w dodatku ich zęby uległy zniszczeniu. Poniżej przykładowa wypowiedź z forum.

Paski do wybielania zębow - opinia na forum

Jak wybielić zęby w domu?” – to pytanie zadaje sobie mnóstwo osób, szukając tak naprawdę cudu… który nie istnieje. Nie oszukujmy się, ale żadna gwiazda, która ma piękne, białe zęby nie powie Ci, że stosowała sodę oczyszczoną, cytrynę, sól, węgiel czy Bóg wie co jeszcze…

Niektóre z tych metod, owszem, działają, ale tylko na krótką metę, a najgorsze jest to, że stosując je niszczysz sobie szkliwo zębów. Sposoby te podrażniają dziąsła, zęby stają się bardzo wrażliwe i niemal zawsze towarzyszy po czasie ból.

Czy paski wybielające zęby to dobry sposób?

Osoby chcące skutecznie wybielić zęby w domu bardzo często sięgają po paski do wybielania zębów. Wbrew pozorom, plastry takie nie są wcale najskuteczniejszą metodą, między innymi dlatego, że nie przylegają one szczelnie do łuku zębowego.

Substancja na pasku, która ma za zadanie wybielać nigdy nie jest w stanie dotrzeć w szczeliny zębów, dlatego też nie jest to wcale najlepszy sposób. Zupełnie inaczej jest w przypadku gęstego żelu do wybielania zębów, który dojdzie dosłownie wszędzie, ale o tym za chwilę.

No i jak nie trudno się domyśleć, największą wadą pasków wybielających zęby jest ich spadanie. Obojętnie jakiej firmy kupisz i nie wiadomo co Ci będą obiecywali, że mają jakieś super turbo klej itd. – zawsze pasek będzie Ci spadał, bo to pasek, a nie coś w rodzaju nakładki, która przylega mocno do łuku zębowego.

Czym wybielić zęby w domu?

No właśnie, i dochodzimy do sedna – czym więc wybielić najskuteczniej zęby w domu i jak najszybciej? – bez wychodzenia do dentysty i płaceniu mu kilkuset złotych?

Jeżeli czytałeś/aś ze zrozumieniem, to zauważyłeś/aś pewnie, że wspomniałam wyżej o dwóch, niezwykle użytecznych rzeczach – gęsty żel wybielający zęby, a także nakładki, które będą szczelnie trzymały się Twoich łuków zębowych, ściskając jednocześnie ten własnie żel do Twoich zębów, skutecznie je wybielając ;)

Wybielanie zębów - uśmiech

Photo by jdurham123

Według naukowców najbardziej wybielającą substancją na świecie jest Hydrogen Peroxide, dlatego niezwykle ważne, by żel, którym będziemy smarować nakładki był właśnie na bazie tego składniku. Na rynku jest kilka preparatów opartych o ten składnik, jednak kłopot w tym, że zawsze występuje po nich nadwrażliwość zębów, ponieważ ten składnik jest po prostu za mocny.

Jedynym środkiem w Polsce, rekomendowanym i przetestowanym przez wielu stomatologów jest iBright, który oprócz tego składniku zawiera również azotan potasu, którego celem jest znaczne zmniejszenie nadwrażliwości zębów. Posiada on jeszcze kilka innych składników, które m.in. chronią szkliwo i nawilżają, dzięki czemu wybielanie zębów jest całkowicie bezpieczne z tym składnikiem. Więcej o składnikach jest na ich stronie - http://ibright.pl

Żel w iBright jest gęsty, więc to ogromny plus, bo nakładając nakładki (które również są w zestawie z iBright) substancja wybielająca wypełnia bardzo dokładnie szczeliny i efekt jest jeszcze lepszy.

Zerknęłam jeszcze przed chwilą na fora i opinie innych mówią same za siebie. Substancja o której mowa powyżej daje efekt natychmiastowy, dlatego stosując iBright, średnio gdzieś po 7 dniach masz już biały zęby. 

Zrobiłam kilka fotek iBright. Może komuś się przyda, a jeśli wybielałeś/aś zęby za pomocą tej metody, to napisz w komentarzu. W każdym razie mam nadzieję, że wiesz już jak wybielić zęby ;)

Jak wybielić zęby? - zdjęcie przedstawiające iBright

iBright czy paski wybielające zęby?

Aktualizacja, bo wiele osób pyta. Oryginalne iBright można kupić tylko na stronie producenta, czyli http://ibright.pl Nie jest prowadzona sprzedaż nigdzie indziej, no chyba, że chodzi o podróbki, których jest cała masa z tego co udało mi się zobaczyć ;]

ADD YOUR COMMENT